Tematická mapa – Štrbské Pleso


Mapa je súčasťou www stránky “http://strbskepleso.sk“. Mapa obsahuje 5 tém, ktoré sú v mape znázornené typickými symbolmi. Legenda umožňuje otvárať zoznamy objektov v usporiadaných do jednotlivých tém a následne zacieliť mapu na zvolený objekt. Kliknutím na položku v rozbalenom zozname alebo na ikonu v mape sa otvára informačné okno so základnými informáciami o objekte a umožňuje využiť niektoré užitočné služby (“vyhľadaj trasu”, “otvor www stránku”, “zatelefonuj”, “pošli e-mail” a “otvor StreetView”). Počet ikon je možné ďalej rozširovať, napríklad doplniť YouTube alebo Wikipediu. Tiež je možné doplniť ďalšie tímy, napríklad “bankomaty”, “športové predajne”, “bežecké trate”……. a iné.
Úvodná mierka mapy je nastavená tak, aby sa do rámu vošiel celý obsah. To spôsobuje, že v mape vzniká “zhluk” symbolov, Kliknutím na ktorúkoľvek sekciu sa však mierka zmení a ikony sa rozstúpia. Riešenie však vieme ošetriť tak, že v úvodnom nastavení sa nezobrazia všetky symboly,  začnú sa zapínať až pri určitom “nazoomovaní” mapy.
Legenda obsahuje ďalšie nástroje na ovládanie mapy (vypínanie a zapínanie tém alebo vycentrovanie mapy). V pravom hornom rohu okna s mapou sa nachádza ikona, ktorá umožní zobraziť mapu na celú obrazovku. Mapa s celou funkčnosťou môže byť vložená na ľubovoľný web ako “iframe”.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)