Štrbské Pleso

Štrbské Pleso

  • 19 okt 2015

Štrbské Pleso je jedna z troch miestnych častí obce Štrba, v podhorí Vysokých Tatier. Štrbské Pleso je významné centrum turizmu a zimných športov, najvyššie položená turisticko-liečebná osada, nachádzajúca sa vo Vysokých Tatrách. Wikipédia

Viac informácií na www stránkach http://www.strbskepleso.eu/

Štrbské Pleso - Železničná stanica

Železničná stanica Štrbské Pleso je hlavný dopravný uzol Štrbského Plesa. Stanica leží na 29. km jednokoľajnej úzkorozchodnej, elektrifikovanej trate TEŽ Poprad –Tatry – Štrbské Pleso (rozchod 1 000 mm) a na 4. v km jednokoľajnej ozubnicovej úzkorozchodnej, elektrifikovanej trate Štrba – Štrbské Pleso. Viac informácii o železničnej trati „Štrbské Pleso – Štrba“ nájdete tu … 

Turistická destinácia "Pod Soliskom"

Obľúbené miesto pre milovníkov Vysokých Tatier. Lokalita zachytená touto virtuálnou prehliadkou sa nachádza pod Predným Soliskom (2093 m n.m.) Vyveziete sa sem 4-sedačkovou lanovkou Solisko Express z údolnej stanice Štrbského Plesa až do výšky 1 814 m n.m. , pričom prekonáte výškový rozdiel 431 m. Kúsok od vrchnej stanice sa nachádza Bivac Restaurant so slnečnou terasou.

Štrbské Pleso - Centrum (Poštová ulica)

Poštová ulica sa považuje za hlavný promenádny koridor. Smeruje od hlavného parkoviska okolo centrálnych informačných tabúľ, popri hoteli Crocus a známej reštaurácie Furkotka až k hotelu Panoráma. Virtuálna prehliadka umožňuje prejsť celou ulicou a zoznámiť sa s jej bezprostredným okolím.

Skokanské mostíky

Atraktívne miesto nad športovým areálom ponúka krásny panoramatický pohľad do údolia. Z námestia MS 1970 sem vystúpite pomalým prechádzkovým krokom za 30  minút. Virtuálna prehliadka ponúka dva pohľady do údolia a krátku prechádzku po hrebeni za skokanskými mostíkmi.

Športový areál - Námestie MS 1970

Lyžiarsky areál Štrbské Pleso je známe lyžiarske stredisko, ktoré bolo vybudované pri príležitosti majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v roku 1970. Je to jeden z najvýznamnejších a najkrajších areálov na Slovensku. Leží v nadmorskej výške 1 500 metrov nad morom na okraji klimatických kúpeľov Štrbské Pleso v Národnom parku Vysoké Tatry.

Stanica lanovky na Solisko

Údolná stanica sedačkovej na Solsko na nachádza 5 minút chôdze z námestia MS 1970. Virtuálna prehliadka umožňuje zoznámiť sa s bezprostredným okolím stanice lanovky,  objektu Slalom Club a zariadení, ktoré poskytujú lyžiarsku technickú podporu návštevníkom športového areálu.